Czy lek stosowany przy nerwicy pozwoli mi o tym zapomnieć?

Witam, od paru lat choruję na nerwicę. Kilka miesięcy temu odstawiłem leki. Jednak jakiś tydzień temu przypomniało mi się bez powodu przykre wspomnienie z dzieciństwa (które tak naprawdę ledwo pamiętam) i od tamtej pory nie mogę przestać o tym myśleć. Wywołuje to u mnie silny lęk. Lekarz zalecił ponowne branie leku, twierdząć że za wcześnie go odstawiłem. Jednak czy lek pozwoli mi o tym zapomnieć? Boję się, że jeszcze bardziej będzie mi o tym przypominać. Potrzebuję opinii, pozdrawiam.

Dzień dobry!
Lek prawdopodobnie nie pomorze Panu zapomnieć o przykrych doświadczeniach, a jedynie zmniejszy intensywność reakcji emocjonalnych aktywowanych na wspomnienie o wydarzeniach z przeszłości.
W przeżywaniu tych historii pomocna z pewnością okazałaby się psychoterapia, do której serdecznie Pana zachęcam.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

nie.potrzebna terapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Leki zagłuszają raczej niż leczą chorobę. Farmakoterapia nie działa na źródło, nie pokazuje jak sobie radzić z trudnościami - jedynie stabilizuje nastrój i odpowiednie substancje chemiczne w naszym ciele. W opisanym przez Pana wypadku wydaje mi się,że najlepsze będzie podjęcie psychoterapii. Pomoże ona odnaleźć źródło problemów nerwicowych, a dzięki temu pozwoli się ich pozbyć tak, by nie nawracały. Pozdrawiam.