Działanie leku Paroxinor

Witam, chcaialm zapytac o dzialanie leku Paroxinor? Zaczelam go brac 10 dni temu pierwszy raz i chcaialm zapytac czy jest dobry, czy pomaga po jakim czasie bede mogla dostrzec efekty leku i jakie moga byc skutki uboczne? Szczezrze narazie nie widze jakiejs specjalnej poprawy a najbardziej chodzilo mi o natrectwa ktore mi dokuczaja. Dziekuje za odpowiedz.

Takie pytanie najlepiej zadać lekarzowi, który lek przepisał. Zna nie tylko historię Pani choroby, ale także historię zażywanych leków, dawek itp- będzie potrafił najlepiej wyjaśnić i skonkretyzować.

Najlepiej, aby o wszelkich wątpliwościach porozmawiała Pani z lekarzem, który przepisał Pani lek, ponieważ lekarstwo, jego zalecana dawka, przewidywany czas zażywania są ustalane zawsze indywidualnie, po przeprowadzeniu profesjonalnego wywiadu lekarskiego. Pani lekarz ma więc szerszy obraz przebiegu Pani choroby. 10 dni może być zbyt krótkim okresem, aby mogła Pani zaobserwować poprawę. Przyjmuje się, że poprawa/ reakcja na leczenie w przypadku leku, który Pani zażywa i w przypadku Pani zaburzeń, następuje zazwyczaj po kilku tygodniach leczenia. Może to być jednak krócej lub dłużej, w zależności od danego pacjenta, jego reakcji na dany lek, nasilenia objawów. Podobnie wygląda kwestia skutków ubocznych, które mogą, ale wcale nie muszą pojawić się w Pani przypadku. Proszę się zatem obserwować i porozmawiać o tych kwestiach na kolejnej wizycie u lekarza. Proszę również pamiętać, że leki mają głównie działanie objawowe, natomiast nie leczą przyczyn Pani natręctw. Oznacza to, że nawet jeśli nastąpi poprawa, to po ich odstawieniu natręctwa mogą powrócić. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Paroxinor zawiera substancje czynną paroksetyne. To lek z grupy Ssri używany z powodzeniem w leczeniu nerwicy natrectw a także innych zaburzeń lękowych. Leki z tej grupy bardzo często na początku nasilaja objawy a ich pozytywne działanie obserwuje się po 2-6tygodniach. Napewno nie powinna Pani na własną rękę Zmieniać dawkowania. Proponuje o swoich wątpliwościami porozmawiać z lekarzem prowadzącym. W leczeniu nerwicy natręctw dobrze jest połączyć farmakoterapię z psychoterapią. Najlepsze efekty daje terapia w nurcie behawioralno -poznawczym. Proponuję rozwažyć rozpoczęcie psychoterapii aby leczenie było podjęte kompleksowo.