Nerwica i stosowanie Paroxinor

Mam pytanie,otóż mam przepisane od lekarza psychiatry paroxinor 20mg,rano mam brac połówkę tabletki,i hydroxinum vp 25 mg,jedną tabletkę rano i dwie wieczorem.Chodzi mi o to czy jest to dla mnie dawka bezpieczna.Choruje na nerwice.Chodzi mi o to czy skutki uboczne zazywania tych lekow sa dla mnie bezpieczne i nie zaszkodza mojemu zdrowiu?

Z opisu wynika, że jest Pan pełen obaw w związku zażywaniem zaleconych leków. Warto porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą, który przepisał leki.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, poprzestanie na lekach nie wpłynie na przyczynę występowania nerwicy.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta. W Przypadku zażywania paroxinoru również należy liczyć się
ze skutkami ubocznymi. W leczeniu nerwicy bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie