Czy możliwy jest nawrót choroby Gravesa-Basedowa?

witam, od 3 lat jestem zdiagnozowana gravesa basedowa, po dwoch latach brania tabletek,wszystko wrocilo do normy,od roku nie biore nic, co pol roku badam tarczyce,po ostatnim badaniu ,mam tsh 0,61,mu/l t4 11,9 w normie,a TPO podwyzszone do 271,1. czy to nawrot choroby? czuje sie dobrze,mam tylko problem z wlosami( wypadaja) i swedzenie oczu. co moze byc powodem podwyzszonych antycial,czy powinnam sie martwic?pozdrawiam agnieszka p(51lat)

Lek. Wojciech Zygmunt

Aktywność choroby (zwłaszcza w obrębie oczodołu) powinna być oceniona dokładnie przez endokrynologa i okulistę. Zdarza się, że choroba jest aktywna jedynie w obrębie oczodołów, a tarczyca pracuje prawidłowo. Pozdrawiam i życzę zdrowia.