Czy można całkowicie odstawić lek Servenon u osoby uczestniczącej w leczeniu psychoterapeutycznym?

Witam biorę servenon 10 mg. Od roku chodzę na psychoterapię psychodynamiczna , od kilku miesięcy w pon śr i piątki zamiast całej tabletki biorę pół. Wspólnie z psychoterapeutka postanowiliśmy pójść krok dalej i w niedziele również przejść na pół tabletki. Mój psychiatra twierdzi że tak nie schodzi się z leków tylko od razu. Ja znowu boję się nagłego odstawienia z dnia na dzień. Proszę o poradę. Lek biorę już 4 lata

Witam,

W sprawie leków decydujący głos ma Pana lekarz prowadzący - psychiatra. Oczywiście idealnym modelem byłaby współpraca i porozumienie Pana psychiatry z psychoterapeutą oraz wspólne stanowisko. To co najważniejsze, proszę nie eksperymentować samemu.

Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl