Ile czasu stosować Servenon na nerwicę lękową?

Witam od 4 lat choruje na nerwice lękowa, biorę servenon 10 mg - ostatnio w pomniejszonej dawce 3 dni w tyg pół tabletki zamiast całej. Dodatkowo chodzę od prawie roku na psychoterapię z czego dopiero jakieś 2 miesiące się naprawdę przykładam i chodzę raz w tyg.... Wcześniej to jakoś olewalam. Ile jeszcze może trwać taka psychoterapia? Czy jest szansa na całkowite się wyleczenie? Jak długo będę musiała później schodzić z leków żeby się całkowicie od nich uwolnić....

Wygląda to dobrze co Pani pisze.
Nie wiem czy psychoterapii towarzyszy specjalistyczny trening antystresowy np. nauka treningu autogennego.
Jeżeli nie to trzeba się tego nauczyć i stować całe życie raz dziennie - to higiena psychiki taka sama jak mycie zębów.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Servenon jest jednym z generyków escitalopramu. Jeżeli od 4 lat bezskutecznie podają Pani jeden lek z "namiastką psychoterapii" to niech Pani zmieni zespół leczący! Prawdą jest jednak, że do leczenia powinna się Pani przyłożyć - bierze Pani czynny udział w procesie terapeutycznym! tyko wówczas istnieje szansa na całkowite wyleczenie i "uwolnienie się od zespołu terapeutycznego".
Życzę powodzenia i wytrwałości
W. Łuczkowski.