Czy można oddać krew biorąc te tabletki?

Witam, czy można oddać krew biorąc tran i tabletki od wypadania włosów?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosowanie niektórych leków może być przeciwwskazaniem do oddania krwi, lecz większość suplementów diety (w tym także witamin i minerałów) nie dyskwalifikuje dawcy. Ważne, by o stosowanych suplementach diety i jakichkolwiek innych zażywanych preparatach czy leczeniu farmakologicznym poinformować lekarza. To do niego należy ostateczna decyzja o dopuszczeniu do oddania krwi.

Więcej na temat oddawania krwi w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/oddawanie-krwi-honorowi-krwiodawcy-zapotrzebowanie-na-krew-metody.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.