Czy można odstawić Lesiplus po zażyciu pierwszej czynnej tabletki?

Czy mogę odstawić tabletki czynne leku Lesiplus (24+4) po wzięciu pierwszej (czynnej) z nowego blistra, ale omijając tabletki placebo z poprzedniego blistra? Chciałam zatrzymać miesiączkę, ale okazało się to niekonieczne i chciałabym jednak normalnie dostać miesiączkę. Czy mogę przez 4 dni nie brać nic (albo placebo z poprzedniego blistra) a potem resztę z nowego (czyli 23 czynne, bez tej jednej która wzięłam+placebo)?

Lek. Tomasz Budlewski

Można zrobić przerwę i przyjmować od początku nowe opakowanie