Czy można podawać dziecku tak długo Nasonex?

Witam, syn 5.5 roku od 1.5 roku codziennie rano aplikujemy Mu Nasonex że względu na wcześniejszy ciągły katar alergiczny, od czasu używania Nasonex kataru brak.Martwie się czy takie ciągle stosowanie nie jest szkoldiwe, lekarz twierdzi że nie aczkolwiek chciałabym poznać opinię innych specjalistów dlatego bardzo proszę o pomoc. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek Nasonex należy do grupy kortykosteroidów, jednak stosuje się go miejscowo, zatem jest bezpieczny.

Trudno natomiast powiedzieć, czy wskazane jest podawać krople ciągle od 1,5 roku – zazwyczaj lek podaje się do ustania objawów, a później, jeśli jest taka konieczność, stosuje się dawkę tzw. podtrzymującą, by zapobiegać nawrotowi sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej.

Jeżeli po zaprzestaniu podawania leku Nasonex objawy alergii nasilają się, może Pani kontynuować leczenie, choć wskazane byłyby kontrole alergologiczne w celu dostosowania dawki i oceny stanu zdrowia dziecka.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alergiczny-katar.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.