Czy można ponownie zażyć Duomox po 20 dniach przerwy?

Dzień dobry Mamy pytanie ponieważ dostałam lek duomox po wyrwaniu zeba (był stan zapalny) ale zapomniałam powiedziec lekarzowi że 20 dni temu skończyłam kuracje tym lekiem z powodu angina która przechodziła. Moje pytanie czy lek zadziała po tak krótkiej przerwie w brania go? Będę wdzięczna za odpowiedz Pozdrawiam kasia

Witam,

Może brać Pani antybiotyk jeżeli są ku temu wskazania. Natomiast jeżeli ząb został usunięty w całości, jest Pani osobą ogólnie zdrową, a stanowi zapalnemu w okolicy usuwanego zęba nie towarzyszyły objawy ogólne tzn. gorączka to antybiotyk włączony zaraz po ekstrakcji zęba jest zbyteczny. Należy go rozważyć w razie wystąpienia powikłań w gojeniu, które zdarzają się rzadko. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental