Czy można przenieść spermę na rękach i doprowadzić do zapłodnienia

Ostatnio, we wtorek bawiłam się z chłopakiem - seks oralny, palcówka. Jak go popieściłam, to chyba już nigdzie nie było spermy, tylko powyżej mojej lewej dłoni, ale "wtarłam to ręką w rękę". Miałam na sobie majtki koronkowe (szorty). W domu dotknęłam tylko warg sromowych, ale na samych dłoniach spermy raczej nie miałam. Z kolei w piątek też się tak bawiliśmy, ale już nie miałam na sobie bielizny, a chłopak po spuszczeniu sie wziął mnie na kolana, choć się sprzeciwiałam. Nie jestem w stanie ocenić czy była jeszcze sperma na jego członku i czy się otarliśmy, lecz chyba nie. Ale taka sama sytuacja, miałam spermę na ręce, ale wtarłam to ręką w rękę. Potem się obrałam. Powinnam mieć okres w piątek, a jest niedziela. Strasznie się stresuję. Mogłabym każdy czynnik zamienić w objaw ciąży. Chyba schizuję, ale strasznie się boję. Ma to wpływ na opóźnianie miesiączki? Wczoraj i dziś miałam nabrzmiałe i lekko bolące piersi z lekko sinym sutkiem. Teraz już mniej. Dodam, że ze stresu strasznie boli mnie brzuch i mam mdłości. Panicznie się boję. Ale teraz już się trochę zrelaksowałam... Oprócz tego od 6 do 20 byłam za granicą - to też może mieć wplyw na opóźnienie okresu? Czy możliwe jest zapłodnienie?

Witam! W opisanej sytuacji nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia w związku z zaistniałą możliwością przeniesienia spermy w okolice pochwy. Jednakże prawdopodobieństwo zapłodnienia jest w opisanej sytuacji dość małe. Opóźnienie miesiączki może być spowodowane wieloma przyczynami, poza ciążą głównie stresem, zaburzeniami hormonalnymi czy zmianami klimatu. W opisanej sytuacji te czynniki mogą mieć istotne znaczenie. Opisywane dolegliwości mogą być oznaką zespołu napięcia przedmiesiączkowego zwiastującego zbliżającą się menstruację. Proponuję zachować spokój. Dla uspokojenia oraz wyjaśnienia wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy, wykonany po terminie spodziewanej miesiączki powinien dać wynik wiarygodny. Pozdrawiam serdecznie!