Czy można przyjąć jodek potasu po usunięciu raka tarczycy?

Coraz częściej mówi się o podaniu tabletki z jodem w przypadku skażenia radioaktywnego. Na ulotce jest zapis odnośnie osób chorych na tarczycę że mają skonsultować to z lekarzem. Ja obecnie jestem 10 lat po wycięciu raka tarczycy i przyjmuję euthyrox 125 i 150. Jak wygląda sytuacja w moim przypadku. Pozdrawiam

Wszystko zależy od tego czy usunięto całą tarczycę (wtedy nie ma sensu przyjmować jodku potasu), czy tylko fragment objęty procesem nowotworowym. Sugeruję, żeby skonsultowała to Pani z lekarzem prowadzącym.