Czy można równocześnie zastosować tabletki jedno lub dwufazowe z plastrami antykoncepcyjnymi?

Chciałabym się dowiedzieć, czy biorąc zgodnie z zaleceniami tabletkę antykoncepcyjną mogłabym równocześnie zastosować plastry antykoncepcyjne? Pytam gdyż połączenie tabletki+prezerwatywy mnie zawiodło i straciłam zaufanie do samych tabletek, które poskutkowały nieplanowaną ciążą (tabletki brałam bardzo regularnie). Bardzo proszę o odpowiedź, to dosyć pilne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie połączenie jest niedopuszczalne. Tabletki i plastry działają dokładnie na tej samej zasadzie, dostarczając organizmowi sztucznych hormonów, które mają za zadanie przejąć kontrolę nad cyklem płciowym. Jeżeli połączy Pani tabletki z plastrami to efekt będzie taki, że dostarczać będzie Pani podwójną dawkę hormonów, która nie musi wcale być skuteczniejsza od zalecanej, a na pewno prowadzić będzie do efektów niepożądanych w większym zakresie i z większym prawdopodobieństwem niż zażywane prawidłowo.

Pozdrawiam serdecznie!