Tabletki antykoncepcyjne a śluz

Podczas brania tabletek antykoncepcyjnych śluz mam lepki, gęsty, cały jest biały, całkiem inny niż kiedy nie brałam tabletek. Za to koleżanka, która przyjmuje inne tabletki, śluzu nie ma prawie wcale. Czy na to, jaki jest śluz, ma wpływ rodzaj tabletek, to jak działają? Czy każdy ma taki sam śluz? Czy może to być różne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kobiece hormony płciowe, także te sztuczne zawarte w pigułkach, mają wpływ na jakość śluzu. Różnice w konsystencji śluzu mogą wynikać z różnic w składzie preparatów, ale także z różnych reakcji organizmu. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej kobiety często skarżą się na zbyt małe zwilżenie pochwy, co sprawia trudności podczas stosunku.

Pozdrawiam!