Czy można rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w połowie cyklu?

Kupilam dzisiaj tabletki 24+4 (placebo), i nie doczytalam ulotki, że powinno się zaczynać branie tabletek w pierwszy dzien cyklu ... a ja miesiączke będę miała dopiero za okolo 10 dni ... O 18:00 wzięłam tabletkę i teraz nie wiem co robić, czy mam spokojnie kontynuować opakowanie, i po prostu będę miała zaburzone plamienie i miesiaczki, ale nie będzie mi groziła ciąża, czy mam poczekać na miesiączkę i zacząż całkiem nowe opakowanie, bo w tym co teraz mam brakuje mi jednej tabletki różowej. Czy jak wezme 23 różowe, potem 4 białe, i nastepnie zacznę nowe opakowanie to wszystko bedzie ok?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Najwłaściwszym rozwiązaniem będzie zaprzestanie przyjmowania tabletek. Powinna Pani poczekać na pierwszy dzień miesiączki, przyjąc 2 tabletkę i kontynuować stosowanie tego opakowania. Przyjęcie 23 + 4 tabletek nie powinno osłabiać działania preparatu.