Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w połowie cyklu?

Kupilam dzisiaj tabletki 24+4 (placebo), i nie doczytalam ulotki, że powinno się zaczynać branie tabletek w pierwszy dzien cyklu ... a ja miesiączke będę miała dopiero za okolo 10 dni ... O 18:00 wzięłam tabletkę i teraz nie wiem co robić, czy mam spokojnie kontynuować opakowanie, i po prostu będę miała zaburzone plamienie i miesiaczki, ale nie będzie mi groziła ciąża, czy mam poczekać na miesiączkę i zacząż całkiem nowe opakowanie, bo w tym co teraz mam brakuje mi jednej tabletki różowej. Czy jak wezme 23 różowe, potem 4 białe, i nastepnie zacznę nowe opakowanie to wszystko bedzie ok?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.
Najwłaściwszym rozwiązaniem będzie zaprzestanie przyjmowania tabletek. Powinna Pani poczekać na pierwszy dzień miesiączki, przyjąc 2 tabletkę i kontynuować stosowanie tego opakowania. Przyjęcie 23 + 4 tabletek nie powinno osłabiać działania preparatu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy