Czy można się całować po złamaniu żuchwy?

Jestem po złamaniu żuchwy i operacji. Mam wstawione płytki w miejscu złamania. Mam takie pytanie czy można się całować i dawać buziaki ?

Witam! Wszystko zależy od czasu jaki minął od zabiegu do próby p[odjęcia czynności całowania. Bezpośrednio po, osobiście odradzam. Jeżeli minął czas przeznaczony na zrośnięcie, to nie widzę większych przeciwwskazań. Jeżeli lekarze wykonujący zabieg nie zabraniali Panu jedzenia, w tym gryzienia i żucia to i z całowaniem Pan sobie poradzi. Powodzenia W. Ł.