Wstawienie płytki lub drutów przy złamanej lub pękniętej szczęce

Witam. Czym się różni po złamanej lub pękniętej szczęce na czas zrośnięcia wstawiona płytka lub druty, czy efekt będzie ten sam zrośnięcia ,ponieważ bokserzy mają wstawianą płytkę i dalej boksują ,więc to kwestia urazu czy pieniędzy ,bo z tego co wiem płytka jest wygodniejsza, czy jest różnica w efekcie sprawności szczęki ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Są to dwie metody stabilizacji. Najprawdopodobniej lokalizacja i typ złamania pozwalały na zastosowanie drutów. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.