Obrzęk i sinienie po operacji złamanej szczęki

jestem po operacji złamanej szczęki,założono mi blachy,jak długo będę musiała je mieć? lekarz mówi,że pół roku,ale to wydaje mi się b.długo,zwłaszcza że straciłam czucie w brodzie i dolnej wardze.Minął miesiąc od operacji,a ja wciąż mam obrzęk i podsinienie

Witam. Gojenie złamania - do uzyskania pełnego zrostu i pełnej wytrzymałości kości trwa właśnie 6 miesięcy. Zwykle nie potrzeba tak długo utrzymywać unieruchomienia, ale może w żuchwie czy szczęce chirurg szczękowy ma taką potrzebę - żwacz to bardzo silny mięsień i szkoda zaprzepaścić efekty leczenia?

Nie znam wielkości uszkodzenia ani zakresu protezowania - nie mogę więc odpowiedzieć , proszę udać się do lekarza który operował , zż