Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie ortodontyczno-chirurgiczne: Pytania do specjalistów

Jakie zastosować metody przy progenii?

Dzień dobry, mam następujące pytania. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedzi, bo ma to dla mnie ogromne znaczenie. Pacjent lat 32, bezzebie całkowite , progenia bez bruksizmu i podobnych wad. Jakie rozwiazanie protetyczne byłoby najlepsze? Protezy ruchome akrylowe odpadaja. Najlepiej... Dzień dobry, mam następujące pytania. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedzi, bo ma to dla mnie ogromne znaczenie. Pacjent lat 32, bezzebie całkowite , progenia bez bruksizmu i podobnych wad. Jakie rozwiazanie protetyczne byłoby najlepsze? Protezy ruchome akrylowe odpadaja. Najlepiej coś, żeby nie pokrywalo podniebienia. Chyba tylko implanty? Ile implantow należy zastosować, aby móc zastosować mosty protetyczne, ewentualnie leczenie metodą all4one? A może mikroimplanty i coś w rodzaju all4one? Jaki byłby prawdziwy koszt takich rozwiązań? Mianowicie zakładając, że mamy sytuację wyjściową : Całkowite bezzebie i budżet rzędu 20 do 30 tysięcy w gotówce. Czy można coś za to coś wymyślić? Serdecznie dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy problemy z przeciążeniem mięśni twarzy mogą mieć wpływ na pracę nerek?

Witam, Mam nieustannie przeciążone i obolałe mięśnie twarzy (zły zgryz, ubytki), jestem w trakcie leczenia ortodontyczno - chirurgicznego. Bóle mięśni mają charakter ćwiczeniowy, do tego z krwi wychodzi podwyższona kreatynina (93). Czy zatem problemy z przeciążeniem buzi mogą mieć wpływ na pracę nerek? Poza tym jestem zdrowa.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Cofnięcie dolnej szczęki i zabieg operacyjny

Witam. Mam pytanie odnośnie niedorozwoju żuchwy(cofnięcia dolnej szczęki). Czy jest możliwość wszczepienia implantu aby tą wadę usunąć bez konieczności operacji ortodontycznej itp?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Obrzęk i sinienie po operacji złamanej szczęki

jestem po operacji złamanej szczęki,założono mi blachy,jak długo będę musiała je mieć? lekarz mówi,że pół roku,ale to wydaje mi się b.długo,zwłaszcza że straciłam czucie w brodzie i dolnej wardze.Minął miesiąc od operacji,a ja wciąż mam obrzęk i podsinienie
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy możliwe jest już w tym wieku rozpoczęcie leczenia ortodontyczno-chirurgicznego?

Jestem kobieta mam 18 lat oraz progenie czy możliwe jest juz w tym wieku rozpoczęcie leczenia ortodontyczno-chirurgicznego? Czy to jednak jeszcze za wcześnie na cokolwiek ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Przodozgryz i metody leczenia

Witam. Mam lekki przodozgryz, który nie robi mi wiele złego w obrębie twarzy, ale chciał bym się go pozbyć. Byłam u dwóch ortodontów i każdy uważa że najlepsze na przodozgryz będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Ja jednak nie chcę poddać się... Witam. Mam lekki przodozgryz, który nie robi mi wiele złego w obrębie twarzy, ale chciał bym się go pozbyć. Byłam u dwóch ortodontów i każdy uważa że najlepsze na przodozgryz będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Ja jednak nie chcę poddać się operacji. Nie mam również zębów 6, i ząb trójka nie chce wyjść bo ma za mało miejsca. Czy warto szukać jakiegoś lepszego ortodonty, który będzie wstanie pomóc mi z problemem przodozgryzu? Czy przodozgryz da się wyleczyć samym aparatem ? Przerost żuchwy to 8 mm. Sama nie wiem już co mam o tym myśleć. Szukałam informacji w internecie o ortodontach, którzy są w stanie wyleczyć przodozgryz aparatem, ale nie bardzo wiem czy moja wada też by się do tego kwalifikowała. Czy powinnam posłuchać ortodontów i poddać się operacji czy może jest jakiś inny sposób? Z góry dziekuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski
Dr n. med. Joanna Szajnar
Dr n. med. Joanna Szajnar

Czy wysuniętą dolną żuchwę można skorygować aparatem ortodontycznym?

Od urodzenia mam wysunięta dolną żuchwę przez co bardzo źle to wygląda. Zęby po bokach się przez to nie stykają. Czy tą wadę da się wyleczyć aparatem ortodontycznym? Zabieg chirurgiczny nie wchodzi w grę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Wydłużenie szczęki przy pomocy aparatu

Witam. Mam za krótką szczękę w stosunku do żuchwy,co jest widoczne w rysach twarzy,mam 28lat,czy w tym wieku da się wydłużyć szczękę samym aparatem,bez konieczności operacji i czy poprawi to rysy twarzy? pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Zgryz krzyżowy boczny i wąska szczęka a wskazania do chirurgicznego rozcięcia szwu podniebiennego

Witam! Mam 23 lata. Byłam na pierwszej wizycie ortodontycznej. Posiadam zgryz krzyżowy boczny i za wąską szczękę. Ortodontka poleciła mi najpierw chirurgiczne rozcięcie szwu podniebiennego, a następnie założenie aparatu rozszerzającego szczękę. Czy jest możliwość ominięcia chirurgicznego postępowania i założenie... Witam! Mam 23 lata. Byłam na pierwszej wizycie ortodontycznej. Posiadam zgryz krzyżowy boczny i za wąską szczękę. Ortodontka poleciła mi najpierw chirurgiczne rozcięcie szwu podniebiennego, a następnie założenie aparatu rozszerzającego szczękę. Czy jest możliwość ominięcia chirurgicznego postępowania i założenie od razu aparatu Hyrax? Jakie dolegliwości występują po tym chirurgicznym zabiegu? Czy aparat Hyrax przeszkadza w mówieniu?
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Danuta Mackiewicz
Lek. dent. Danuta Mackiewicz
Lek. dent. Igor Astaszew
Lek. dent. Igor Astaszew

Czy można wstawić implanty przed leczeniem ortodontycznym?

Witam, Mam planowane leczenie ortodontyczno - chirurgiczne (tyłozgryz, nadzgryz), ale niestety brakuje mi dwóch szóstek (jednej dolnej, drugiej górnej). Czy mogę wstawić implanty przed leczeniem ortodontycznym, w jego trakcie a może dopiero po zakończeniu leczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Zgryz otwarty a leczenie chirurgiczne

Witam, byłem dziś u ortodonty, powiedział, że mam wadę zgryzu tzw. zgryz otwarty. Prawdopodobnie, potrzebne będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Pani ortodontka wspominała, że ten zabieg chirurgiczny może zrefundować nfz. Moje pytanie brzmi, czy będę musiał długo czekać? Ile kosztowałby zabieg prywatnie?... Witam, byłem dziś u ortodonty, powiedział, że mam wadę zgryzu tzw. zgryz otwarty. Prawdopodobnie, potrzebne będzie leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Pani ortodontka wspominała, że ten zabieg chirurgiczny może zrefundować nfz. Moje pytanie brzmi, czy będę musiał długo czekać? Ile kosztowałby zabieg prywatnie? Nie wiem, czy mnie będzie stać, żeby wyłożyć z własnej kieszeni na operację. Z drugiej strony jednak nie chcę czekać długo, proszę o pilną odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Magdalena StusiĹska
Magdalena StusiĹska

Czy w przypadku tocznia układowego możliwe jest leczenie chirurgiczno-ortodontyczne?

Czy w przypadku tocznia układowego w początkowym stadium możliwe jest leczenie chirurgiczno ortodontyczne? Czy choroba jest przeciwskazaniem w założeniu implantów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mam jeszcze szansę na leczenie stomatologiczno-ortodontyczne?

Witam, w górnej szczęce po jednej stronie brakuje mi 4,5 i 6,została tylko 7.Parę lat temu miałam przejść leczenie chirurgiczno ortodontyczne, z którego niestety zrezygnowałam.Pierwsza operacja miała polegać na poszerzeniu górnej szczeki,druga na wysunięciu jej do przodu.Czy teraz po utracie... Witam, w górnej szczęce po jednej stronie brakuje mi 4,5 i 6,została tylko 7.Parę lat temu miałam przejść leczenie chirurgiczno ortodontyczne, z którego niestety zrezygnowałam.Pierwsza operacja miała polegać na poszerzeniu górnej szczeki,druga na wysunięciu jej do przodu.Czy teraz po utracie zębów jest jeszcze dla mnie szansa na to leczenie? Czy da się w moim przypadku założyć jeszcze aparat Hassa? W przyszłości planuje uzupełnić braki implantami.czy da się jakoś na czas ewentualnego leczenia uzupełnić tymczasowo luki w uzębieniu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Intrepretacja wyniku rezonansu magnetycznego po synowektomii otwartej u dziecka

prosę o interpretacje wyniku badania rezonansu u dzicka 4 lata po synowektomii otwartej .,chorego na RZS -chrzastka stawowa klykci k.udowej o nierównych obrysach,niejednorodnym sygnale -podwyższony synał rogu prdniego łakotki bocznej-najp.poziome uszkodzenie -cialo tłuszcowe hoffy niejednorodne -zwiekszona ilośc plunu,przerost błony maziowj
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Wskazania do oddania krwi przed operacją szczęki celem usunięcia progenii

Niedługo przejdę operację szczęki w celu usunięcia progenii. Czy będę musiał oddać krew dla samego siebie? Nie boję się, ponieważ oddałem już wiele litrów jako honorowy krwiodawca.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Patronaty