Jak leczyć duży obrzęk i siniaki wzdłuż zewnętrznej krawędzi stopy?

przewróciłam się na chodniku, gdzie były spore wyboje, z trudem wstałam, pojawił się duży obrzęk, siniaki wzdłuż zewnętrznej krawędzi stopy i pod palcami oraz duży ból. Myślałam, ze to skręcie i przez tydzień smarowałam żelami, trochę opuchlizna zeszła. Czasem zakładałam stabilizator z dobrego materiału,jednak, by mieć pewność, ze nie ma złamania, udałam się na urazówkę i tam na zdjęciach rtg stwierdzono u mnie złamanie v kości śródstopia i założono mi gips;na jak długo,czy musi być gips?

Przy zaopatrzeniu poprzez unieruchomienie czas potrzebny na zrost to około 6 tygodni. Niestety w przypadku złamania mamy albo unieruchomienie albo zespolenie operacyjne, innej drogi nie ma.