Czy można spożywać alkohol, stosując lek Mozarin?

Od miesiąca przyjmuje mozarin 10mg, moje pytanie brzmi czy cos sie stanie jeżeli codziennie spożywam alkohol oraz czemu lek nie działa tak samo jak na początku ?

Szanowna Pani.
Mozarin, czyli escitalopram jest lekiem działającym na ośrodkowy układ nerwowy. Nie powinien być łączony z alkoholem.
W kwestii skuteczności leku w Pani przypadku proszę udać się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego, gdyż tylko on zna Pani historię choroby i może odnieść się do swoich zaleceń.
Dodatkowo proszę pamiętać, że alkohol nie pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych. Przyczynia się do pogorszenia samopoczucia i efektów leczenia.