Czy można spożywać wędliny parzone w ciąży?

Czy w ciazy mozna spozywac wedliny parzone? W supermarketach wiekszosc szynek, ktorych nazwa to 'szynka gotowana' jest tak naprawde tylko parzona z tego co jest napisane na odwrocie. Czy parzone to gotowane? W internecie sa sprzeczne informacje, jedni twierdza ze parzonych wedlin nie nalezy spozywac a inni pisza odwrotnie. Jezeli nie mozna spozywac wedlin parzonych to tak naprawde nie mozna spozywac wiekszosci wedlin. Zostaja tylko te pieczone.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że jeśli byłyby przeciwwskazane to najpewniej szerszy byłby zakres zakazu i wszyscy by o tym wiedzieli. sądzę że najlepiej spożywać pieczone wędliny z pewnych źródeł.