Czy można stosować Aspargin łącznie z Doksycykliną?

Doxycyclinum TZF 100 MG biorę ten antybiotyk na bolerioze kuracja 15 dni , czy mogę brać również aspargin gdy biorę ten antybiotyk?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam brać lek w odstępie co najmniej 2 godziny po zażyciu doksycykliny, ponieważ preparat ten może zmniejszać wchłanianie doksycykliny w przewodzie pokarmowym, a co za tym idzie zmniejszać jego skuteczność. Pozdrawiam.