Stosowanie Unidox Solutab i Tardyferon jednocześnie

Dzień dobry. Przyjmuję obecnie lek Unidox Solutab na trądzik, zawierający doksycyklinę. Został mi on przepisany na okres 3 miesięcy. Jednocześnie przyjmuję żelazo Tardyferon-Fol, ze względu na obniżoną zawartość żelaza w organizmie, również na okres 3 miesięcy. Chciałabym zapytać jak jeden lek wpływa na drugi. Czy mogę przyjmować oba te leki w odstępie kilku godzin i nie zmniejszyć skuteczności ani jednego ani drugiego? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Oba preparaty wchodzą w interakcje i ich wchłanianie przy jednoczesnym stosowaniu jest zmniejszone. Czy informowała Pani lekarza o lekach, które Pani stosuje przed przepisaniem preparatu Unidox Solutab? Radzę skontaktować się z lekarzem prowadzącym terapię.