Czy podczas brania leku Unidox Solutab mogę spożyć okazyjnie umiarkowaną ilość alkoholu?

Witam. Czy podczas brania leku Unidox Solutab mogę spożyć okazyjnie umiarkowaną ilość alkoholu? Z jakimi niepożądanymi skutkami może się to wiązać?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie należy spożywać alkoholu podczas antybiotykoterapii, może to wpływać m.in. na osłabienie wchłaniania i działania leku lub zwiększać ryzyko działań niepożądanych przyjmowanego leku.