Czy można stosować Duspatalin przed kolonoskopią?

Witam .Mam pytanie .Mam mięc kolonoskopie 10 czerwca (w wywiadzie niespecyficzne zapalenie jelita) z 2010r. Mam Zażywac leki Duspatalin retard 2x 1 kap, Zirid 2x1 tab, Emanera 20 mg rano .Czy przed kolonoskopią trzeba odstawić te leki? czy wpłyną na zafałszowanie diagnozy? czy zatuszują obraz choroby?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza kierującego na badanie kolonoskopowe