Czy można stosować gluten w Hashimoto?

Witam Gluten a hashimoto czyli gluten w chorobach autoimmunologicznych . Zdania podzielone jak rozprawić się raz na dobre . Ktore badanie wykluczy gluten jako składnik drazniacy w chorobie autoimmunologicznej bonco do badań na alergeny pokarmowe też zdania podzielone koszta kolosalne. Pozdrawiam

Są dwie szkoły i niestety decyzja należy do pacjenta. Nie pomogę w dokonaniu wyboru. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.