Czy dietę FODMAP przy IBS należy stosować cały czas?

dzień dobry, czy dietę FODMAP przy IBS należy stosować cały czas (przez cały rok,całe życie) czy tylko w sytuacji zaostrzenia choroby? Np. Mam forme mieszaną ( 9 miesiecy zaparcia i 3 miesiace biegunka). czy diete moge stosować tylko gdy mam biegunke czyli 3 miesiace czy cały czas? Czy jak bede stosowała diete cały czas (wyklucze gluten i laktoze oraz inne produkty zakazane ) to uniknę występowania biegunek ?

Lek. Tomasz Budlewski

wg zaleceń lekarza gastroenterologa
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.