Czy można stosować jednocześnie lek przepisane od psychiatry i kardiologa?

Witam. Moja mama ma 75 lat i zażywa następujące leki na psychikę: sedam 0,3, alpragen 0,25 x2, Milocardin i Mirtagen.Leki na SERCE: biosotal,tertensifSR , acupro.29. Czymam może zażywać te leki razem jednego Dnia? Bardzo proszę o odpowiedz , pozdrawiam serdecznie, Wojtek P.S. często miewa zmiany pulsu i ciśnienia. Puls 60 - 85, Ciśnienie w górę i czasmi w dół. Oraz często zle samopoczucie.

Jeśli pacjentka przyjmuje tyle preparatów na raz trudno przewidzieć ich interakcje. Co mnie zdziawiło to to, że zalecono dwie benzodiazepiny (alpragen i sedam) jednocześnie w przewlekłej terapii. Naturalnym jest, że w ciagu dnia poziom cisnienia tętniczego i tętna się zmienia. Zależy to między innymi aktywności oraz reakcji badanego na sam proces mierzenia parametrów.