Czy można stosować maść Oxycort na ranę?

Witam. Po operacji resekcji części piersi zbiera mi się ropa i wyplywa z rany. Rana jest na linii brodawki, trochę się rozwalila i jest dziura. Lekarz nie chce zszyć bo są za twarde brzegi i leci ropa i podobno bedzie źle jeśli nie bedzie wypływać tylko zostanie w środku. Ja chcę żeby ta dziura szybko zarosla. Czy moge stosowac masc oxycort? Albo CURIOSIN? Proszę o szybką odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę ściśle kierować się zaleceniami lekarza badającego.

Witam,
Nie zalecamy maści na otwartą ranę, tym bardziej maści ze sterydami. Ropnia piersi leczy się na otwarto. Zapraszam na konsultację. Po zbadaniu i obejrzeniu pełnej dokumentacji odpowiem na pytania i rozważymy wspólnie wszystkie opcje terapeutyczne - poradnia artvein 600086240/501784896.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski