Jak postępować przy odrzuceniu przeszczepu sutka po mastektomii?

Po mastektomii przeszczepiono mi sutek i zabezpieczono plastrami,po kilku dniach było czuć odór a po zajrzeniu pod plaster okazało się,że zebrała się ropa,dziś lekarz powiedział,że sutek się nie przyjął, że względu na zakażenie, załamało mnie to, co mam teraz zrobić,kto za to odpowiada?lekarz zarzucił mi,że niepotrzebnie było to ruszane,ale przecież nic nie było ruszane do czasu niepokojących objawów

Konieczna jest rewizja rany, oczyszczenie z tkanek martwiczych, wypłukanie treści ropnej, pobranie wymazu na posiew i antybiogram (postępowanie zależy od stanu miejscowego). Chirurg po kontroli zdecyduje jak dalej leczyć w oparciu o stan miejscowy, może też włączyć antybiotyk doustnie lub domięśniowo. Przyczyn infekcji rany jest bardzo wiele i nie da się wskazać winnego.

Witam,
Przyczyna odrzutu jest zawsze wieloczynikowa. Muszę zbadać aby powiedzieć coś więcej. Zapraszam na konsultację - obejrzę i pomyślimy co dalej zrobić. ArtVein 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski