Czy można stosować Pramolan planując in vitro?

Czy mogę brać Pramolan na uspokojenie (1 tabletka wieczorem), gdy planujemy z mężem in-vitro? Czy lek nie obniży u mnie jakiś istotnych w tym zakresie parametrów albo czy może zaszkodzić w jakiś inny sposób?

Do czasu inseminacji lub transferu zapłodnionej komórki jajowej może Pani przyjmować lek. Czas połowicznego rozpadu wynosi 11 godzin, eliminacja następuje przez nerki, z tego powodu sugeruję odstawienie leku 1-2 dni przed procedurą i intensywne nawodnienie. Nie ma badań określających wpływ leku na przebieg ciąży (kategoria D).