Czy można tak łączyć Tribux?

Czy lek Tribux forte może być przyjmowany razem z środkami rozkurczowymi (Spastyna) i przeciwbólowymi (Ibuprofen forte)?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Tribux to lek, który wspiera motorykę układu pokarmowego, najczęściej jest przepisywany, aby wspierać pracę jelit u pacjenta, np. przy zespole jelita drażliwego. Ulotka dołączona do leku nie informuje wprost o przeciwwskazaniach związanych z łączeniem leku Tribux Forte z środkami przez Panią wymienionymi. Wydaje się jednak, że warto Pani wątpliwości skonsultować z lekarzem, gdyż każdorazowe łączenie leków może wpływać na powstanie interakcji, jedne leki wzmacniają bądź osłabiają działanie drugich. A skoro zdecydowała się Pani przyjmować wymieniony preparat ważne, żeby jego stosowanie nie było niczym zakłócone, a przez to skuteczne i prowadzące do poprawy Pani samopoczucia. Życzymy zdrowia, zachęcamy do konsultacji z lekarzem, a także polecamy lekturę artykułów poniżej.

https://portal.abczdrowie.pl/tribux-dzialanie-sklad-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-tribux

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.