Czy można w ciąży stosować Dicortineff?

Witam jestem w 8 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u lekarza okazało się, że mam zapalenie ucha z przemieszczeniem na migdał. Lekarz wypisał krople dicortineff. Lecz na ulotce jest napisane, żenię zaleca się w czasie ciąży. Stosować według zaleceń lekarza czy lepiej nie? Pozdrawiam

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl