Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować w 24 tygodniu ciąży Pimafucort na łuszczycę?

Czy mozna stosowac w 24 tyg ciazy pimafucort na luszczyce ?
KOBIETA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Refundacja leków na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.

Proszę koniecznie skonsultować tę kwestię z lekarzem.

Generalnie w okresie w okresie ciąży nie powinno się stosować jakichkolwiek leków bez uzgodnienia tego z lekarzem prowadzącym, bowiem w tym szczególnym okresie wyjątkowo ważne jest określenie potencjalnego zagrożenia w stosunku korzyści wynikających ze stosowania danego leku.

W tym przypadku znaczenie ma fakt, że zarówno kortykosteroidy jak i neomycyna (składniki czynne leku) mogą wchłaniać się przez skórę.

Sam producent określa wyraźnie na ulotce:

"Ciąża i karmienie piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na teoretyczne ryzyko, iż leki do stosowania miejscowego zawierające neomycynę mogą wywierać ototoksyczne działanie na płód, u kobiet w ciąży nie należy stosować leku Pimafucort na rozległe powierzchnie skóry, przez długi czas ani pod opatrunkiem okluzyjnym."

Nadmienie jeszcze, że ziołolecznictwo dysponuje surowcami stosowanymi zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie w łuszczycy, które mogą się stać czasową alternatywą lub uzupełnieniem terapii podstawowej.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy