Czy w ciąży można stosować Urofuragin?

Witam Jestem w 13 tc. Ok tydzień temu zaczęłam odczuwać dyskomfort w okolicy pęcherza moczowego i cewki. Lekarz POZ przepisał mi Amotaks dis w dawce 1g. Oprócz tego, po zauważeniu objawów infekcji intymnej, zaczęłam przyjmować zalecony przez ginekologa pimafucin dopochwowo. Kuracja trwa już 4 dni. Nie widzę poprawy. Mam coraz większy dyskomfort w okolicy cewki moczowej i pęcherza. Nie mam temperatury. Czy mogę zażyć urofuragine? Zawsze pomagała błyskawicznie, wiem jednak, że w ciąży jest przeciwskazana. Jestem u progu II. trymestru. Lekarz nie odbiera telefonu a wizyta dopiero za 2 tyg.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jak zaznacza sam producent leku "Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu u kobiet w I trymestrze ciąży." Furazydyna, substancja czynna leku, podobnie zresztą jak inne pochodne nitrofuranu dobrze przenika przez barierę łożyskową i w klasyfikacji FDA leków stosowanych w ciąży znalazła się w kategorii B. oznacza to, że w przypadku badań prowadzonych na zwierzętach nie wskazano istnienia ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub też badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdzają istnienia ryzyka dla płodu.

Jednak w okresie ciąży nie należy samodzielnie dawkować lub decydować o przyjmowaniu leków, szczególnie przeciwskazanych w tym okresie. Dlatego polecam poczekać na konsultację z lekarzem, który podejmie najwłaściwszą decyzję.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami , które mogą być stosowane w tym przypadku jednak ze względu na ciąże i już przyjmowane leki, najlepiej ich stosowanie konsultować ze specjalistą w tej dziedzinie.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty