Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę pływać na basenie po takim urazie?

Dzień dobry. Usg barku ktore wykonał Lek ortopeda wykazało że mam drobne uszkodzenie przyczepu przedniej strefy stożka na dł 1 cn. Czy mogę pływać na basenie z tym urazem?
MĘŻCZYZNA, 56 LAT 7 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Proszę koniecznie porozmawiać najpierw z fizjoterapeutą. Jeden z popularnych mitów, przypisuje urazy stożka rotatorów wyłącznie sportom siłowym. Rzeczywiście w tej grupie urazy zdarzają się często ale równie częste są kontuzje w dyscyplinach, w których konieczne jest obciążeniowe wykonywanie obrotu ręki w obrębie barku, czyli właśnie (m.in.) : pływanie.

W przypadku uszkodzenia o jakim Pan pisze, ważne jest (to niestety na podstawie własnych osobistych doświadczeń) dokładne określenie zakresu bez bólowej ruchomości stawu (czyli co możemy zrobić, nie odczuwając bólu) oraz jego ogólnej ruchomości (jaki generalnie jest możliwy zakres ruchu w stosunku do zakresu prawidłowego).

Dlatego tez lepiej taką akurat aktywność fizyczna uzgodnić ze specjalistą, być może będzie przed jej podjęciem konieczne rehabilitacja, np. w postaci kinesiotapingu, czyli oklejania stawu plastrami.

Ziołolecznictwo w tym przypadku może jedynie pełnić funkcje pomocnicze - znane są liczne surowce o działaniu przeciwzapalnym, zarówno do picia jak i do stosowania wewnętrznego.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy