Czy można współżyć w trakcie leczenia grzybicy pochwy?

Dzień dobry, mam bardzo jak dla mnie duży problem. Od dwóch dni zauważyam na wargach sromowych małych, począwszy od łechtaczki aż do wejścia pochwy, na ściankach, takie, hmm, dziwne narośla skórne, które na końcach są białe. Bardzo mnie to boli, tak jakbym to miejsce miała obtarte. Nigdy tego nie miałam, tylko teraz. Do lekarza oczywiście się wybiorę, ale mam pytanie, czy mogę w chwili obecnej współżyć? Kolejne pytanie - jeżeli okazałoby się, że to grzybica i brałabym maści lub jakieś inne środki, np. dopochwowe, to po jakim czasie mogę się kochac? Czy mogę w czasie brania takich lekarstw? Biorę również tabletki antykoncepcyjne, a więc czy środki na grzybicę mogą zmniejszyć ich skuteczność. Czy coś się stanie, jak będę stosowała maści antygrzybiczne, a jednocześnie współżyła? Wiem, że mogę zarazić partnera! Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno na podstawie samego opisu ocenić, czy ma Pani grzybicę. Może to być również np. opryszczka narządów płciowych lub kłykciny kończyste. Radzę nie współżyć aż do czasu wizyty u ginekologa i postawienia przezeń diagnozy. Grzybica jest mało zakaźna, w przeciwieństwie do pozostałych wymienionyh wyżej stanów.

Preparaty przeciwgrzybicze stosowane miejscowo nie wpływają na skuteczność antykoncepcyjną tabletek horomonalnych. W przypadku niektórych z tych preparatów, współżycie w trakcie terapii nie jest wskazane (przeczyta Pani na ten temat w ulotce).

Pozdrawiam serdecznie!