Czy można wykonać RTG przed zajściem w ciążę?

Witam, dostałam skierowanie na rtg lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, a staramy się z mężem o dziecko. Aktualnie nie jestem w ciąży, ale za kilka dni mogę być. Czy mogę zrobić to zdjęcie, czy lepiej sobie darować??? Czy promieniowanie może uszkodzić komórkę jajową lub ewentualne plemniki, które mogą ją zapłodnić????

Lek. Tomasz Budlewski

zależy jaki powód badania ?
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.