Czy można zabezpieczyć sie lekiem antyhistaminowym przed ewentualnym uczuleniem na kontrast?

chodzi o wykluczenie nowotworu płuc czy badanie bez kontrastu może czegos nie wykazać, czy mozna zabezpieczyć sie lekiem antyhistaminowym przed ewentualnym uczuleniem na kontrast?

Witam serdecznie,

Jeśli Pani mówi o badaniu MRI, to środki kontrastowe stosowane w diagnostyce MRI są bezpieczne dla pacjenta. Najlepiej jakby Pani skonsultowała się z lekarzem kierującym na badanie lub pracownią, która badanie MRI ma wykonać w celu wyjaśnienia Pani obaw.

Pozdrawiam.