Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa bez kontrastu
Witam! Miałam dziś robiony RM odcinka szyjnego C. Mam pytanie czy jeśli nie dostałam kontrastu bo stwierdzono ze nie potrzeba to ,to znaczy że badanie wyszło dobrze i nie ma żadnych nie pokojacych zmian?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Jeśli nie dostała Pani kontrastu to albo lekarz kierujący na badanie MRI zlecił je bez podania środka kontrastowego. Wynik był prawidłowy i nie było konieczności podania kontrastu. Może być też tak, że zobrazowano zmianę, która nie wymagała podania kontrastu. Proszę po odebraniu wyniku badania MRI udać się do lekarza kierującego na badanie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.