Czy można zajść w ciążę podczas korzystania z toalety?

Biorę C***, w poprzednim cyklu nie wzięłam 13 tabletki, ale kolejne już tak. Dostałam krwawienie z odstawienia, w 6 dniu krwawienia usiadłam na sedesie, gdzie jak się okazało później, mogła być sperma. Brałam tabletki regularnie. Czy w tej sytuacji możliwa jest ciąża i kiedy zrobić test? Dziś wzięłam 20 tabletkę z kolejnego opakowania, po tej przerwie.

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji nie ma najmniejszego ryzyka ciąży. Po pierwsze tabletka została pominięta w drugim tygodniu blistra, więc w czasie 7-dniowej przerwy była Pani całkowicie zabezpieczona.

Po drugie, niemożliwe jest przeniesienie plemników do dróg rodnych podczas korzystania z toalety.

Po trzecie, plemniki poza organizmem kobiety w niesprzyjających warunkach (a takie panują na desce toaletowej) mogą przeżyć zaledwie kilka minut, a zatem szanse na aktywne plemniki są znikome.

Pozdrawiam