Czy można zastosować Pigmanorm Cream u dziecka z bielactwem?

Witam.Moja 11 letnia córka ma bielactwo.Ma kilka plam na kolanach ,wokół kostek i przy oczach.Miała robione wszystkie badania na cukrzyce,tarczyce,morfologię i mocz.Nie jest to dziedziczne ,bo nikt nie ma w rodzinie więc podejrzewam,że to bielactwo nabyte.Miała już serię naświetlań,ale pomogło to na krótko.Ostatnio znajoma poleciła mi wypróbować PIGMANORM CREAM firmy Louis Widmer.Czy mogę ją stosować u mojego dziecka?

Dzień dobry,

Krem o którym Pani pisze jest kremem stosowanym w leczeniu przebarwień, a bielactwo jest związane z utratą pigmentu, więc krem raczej się nie sprawdzi i są lepsze środki, które można spróbować zastosować u Pani córki. Dodatkowo krem Pigmanorm, z tego co się orientuję nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 r.ż. Najlepiej, jeśli skontaktuje się Pani z lekarzem mającym duże doświadczenie w leczeniu bielactwa u dzieci. Ważne jest również zadbanie o komfort Pani dziecka. Stres bowiem, może nasilać występowanie objawów.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog