Czy można zastosować u dziecka odtrucie z grzybicy?

Witam, mam córeczkę 7-miesięczną i ostatnio miała pleśniawki w buzi. Lekarz zapisał antybiotyk przeciwgrzybiczy, dostała 1 potem 2 opakowanie, ale pleśniawki dalej się pojawiały. Dookoła ust miała takie jakby odparzenia dostała na to maść, ale zrobił się taki rumień czerwony i na brzuszku dostała wysypki, takiej jak gęsia skórka. Byłam z nią u dermatologa, dostała 2 maści i syrop. Chciałabym się dowiedzieć, czy po tych maściach, syropie i kropelkach będzie dobrze i co mogłabym jeszcze zrobić, żeby moja malutka już nigdy nie miała tych wstrętnych pleśniawek. Czytałam na internecie o odtruwaniu organizmu z grzybicy i chciałabym się dowiedzieć, czy to jest bezpieczne i czy te leki są dobre i bezpieczne dla dziecka? A może jest jeszcze jakiś sposób na pozbycie się grzybicy z organizmu i co Państwo sądzą o lekach przepisanych przez dermatologa, bo ta wysypka na brzuszku to po badaniu był grzybek. Dodam jeszcze, że moja mała właśnie ząbkuje, ma już 2 ząbki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Córeczka jest w takim okresie życia, że jest ciekawa świata, bada go w taki sposób jaki jest dla niej dostępny - czyli między innymi wkłada wszystko co tylko potrafi do buzi. To jest przyczyna powstawania zmian. Warto więc zadbać o sterylizację przedmiotów i prawidłową higienę. Grzechotki, gryzaczki, smoczki warto raz na jakiś czas wyparzyć, a codziennie umyć. Po każdym upadku ponownie przedmiot myjemy. Jeżeli chodzi o drugie pytanie, to trudno mi powiedzieć czy zalecone leczenie pomoże, gdyż nie widziałam zmiany, ale mam nadzieję, że zalecone leczenie poskutkuje.

Preparaty, o które Pani pyta nie do końca są zalecane, a niektóre nawet nie są do końca przebadane. Zastosować preparaty pałeczek kwasu mlekowego można, ale zdecydowanie zachęcam do zakupu odpowiednio dobranego preparatu w aptece, gdzie na pewno przechowywany jest w odpowiednich warunkach. Stosowanie preparatów wielowitaminowych proszę skonsultować z pediatrą.

Pozdrawiam