Czy można zaszczepić dziecko podczas leczenia Tetralysalem?

Czy mogę zaszczepić Gardasilem9 syna -15 lat,który przyjmuję obecnie Tetralysal na trądzik, poza tym nie ma innych chorób i nie bierze dodatkowych leków
KOBIETA, 40 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Gardasil 9 jest szczepionką przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), która chroni przed kilkoma typami wirusa HPV prowadzącego do nowotworów narządów płciowych. Tetralysal (lub inny lek na trądzik zawierający tetracyklinę) nie powinien mieć wpływu na możliwość podania szczepionki Gardasil 9.

W takim przypadku najlepiej jednak będzie skonsultować swoje działanie z lekarzem lub pediatrą, którzy wezmę również pod uwagę ogólny stan zdrowia Pani syna i będą w stanie doradzić w kwestii podania szczepionki.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-po-antybiotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.