Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

podczas leczenia zapalenia pęcherza Biseptolem i wystąpienia gorączki czy przeziębienia, można zażyć leki przeciwgorączkowe typu paracetamol, również Zamur nie będzie wchodził z nim w interakcję, jednak należy pamiętać, że jest to antybiotyk i włączamy go jedynie pod kontrolą lekarza, jeśli uzna to za konieczne. Nie należy łączyć Biseptolu z Levoxa, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wydłużenia odstępu QT i wystąpienia arytmii serca.

W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia warto skonsultować się dodatkowo z lekarzem, w celu ewentualnej zmiany bądź dołączenia kolejnych leków.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/biseptol-charakterystyka-stosowanie-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/levoxa-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-ktore-zwiekszaja-ryzyko-tetniaka-sprawdz-ostrzezenie-urzedu-rejestracji-produktow-leczniczych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty