Czy można zbagatelizować przepuklinę rozworu przełykowego?

Witam. W kwietniu tego roku miałam robioną gastroskopię w której opisano przepuklinę rozworubprzelykowego i niewielki obrzęk i przekrwienie brodawki Vatera. Lekarz stwierdził że to pewnie nic i nie pobrał wycinków. Test ureazowy ( ) Czy trzeba coś z tym dalej robić? Miałam robione również TK z kontrastem j. brzusznej z uwagi na ciągle podwyższone amylaza w moczu. Nic nie wykazało. W surowicy zawsze są ok, lipaza również dobra, podobnie jak ca 19.9 też w normie. Co robić?

Takie wyniki badań raczej nie budzą niepokoju jeśli nie są zsynchronizowane z dolegliwościami. Można jeszcze ewentualnie w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem.