Czy można złożyć reklamację na koronę?

eść Witam, jestem swiezo po wstawieniu implantu 'dolnej szostki'. Ogolnie jestem zadowoloa z calego procesu, implant przyjal sie bez problemu, nie podoba mi sie natomiast korona nowego zeba. Jako ze zabieg zostal wykonany wiele lat po utracie zeba, miejsce na jego odbudowe zmniejszylo sie na skutek przesuniecia sie zebow sasiadujacych i moj lekarz wstawil mi korona w ksztalcie przedtrzonowca tlumaczac ze nie bylo miejsca na zab w ksztalcie zeba trzonowego. Wyglada to dosyc nienaturalnie, jakbym miala dodatkowa 'piatke' ale lekarz mowi ze tak jest najlepiej. Czy moge to jakos zareklamowac albo wymagac przygotowania innej, bardziej pasujacej wygladem korony?

Dzień dobry,
korony na implantach mają za zadanie odbudować przestrzeń po brakującym zębie. Jeśli doszło u Pani do przesunięcia sąsiednich zębów, to lekarz może nie być w stanie wykonać większej korony z powodu braku miejsca. Rozwiązaniem może być leczenie ortodontyczne - można wtedy cofnąć przesunięte zęby i odtworzyć pierwoną ilość miejsca na uzupełniany ząb.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula