Czy muszę się dodatkowo zabezpieczyć, aby ograniczyć ryzyko ciąży?

Witam, jeśli pominę tabletkę antykoncepcyjną 24 4 to przez 7 dni muszę dodatkowo się zabezpieczać, żeby ograniczyć ryzyko ciąży? To znaczy że umownie po tygodniu hormony się "odnawiają" i nie muszę stosować dodatkowej ochrony, czy czasem to jest dłuższy czas, a może cykl?

Zależy, którą tabletkę Pani pominie - dla bezpieczeństwa założyć, że trzeba stosować dodatkową metodę przez 7 dni od błędu w przyjmowaniu tabletek. I chodzi o owulację - może do niej dojść, szczególnie, jeśli zapomni Pani tabletki aktywnej w pierwszym tygodniu danego opakowania.