Czy muszę usunąć polipy nosa?

Witam. Podczas badania HRCT zatok stwierdzono: przyścienne zgrubienia śluzówki w zatokach szczękowych - w prawej największe śr. 10 mm. w okolicy ujścia, w lewej w zachyłku zębodołowym 6x11mm. - w ich obrębie końce korzeni zęba 26. Niewielkie zgrubienia śluzówki w pojedynczych komórkach sitowia. Lewostronne skrzywienie przegrody . Z powodu tych zgrubień czuje mocny dyskomfort (ścisk) . Laryngolog zalecił operacje przegrody nosowej i powiedział, że to polipy i gdy wykonam operacje nos będzie pracował jak wcześniej i polipy wyschną . Chciałbym poprosić o opinię Dziękuję i pozdrawiam .

Masz kilka problemów, które da się rozwiązać niekoniecznie operacyjnie. Ale poradzę profesjonalnie jak sam Cię zbadam, porozmawiamy i ocenię HRCT. Masz niedaleko. Przyjedź z płytą TK.